Jak poznáte, že jste si našli toho pravého partnera

Neznám snad nikoho, kdo by v dnešní době neměl či alespoň nehledal partnera. Všichni si přejeme najít tu naši spřízněnou duši, se kterou si budeme připadat jedineční – kterou budeme milovat a vážit si jí. Bývá však dnes složité najít takovou osobu, zvlášť tu u níž bychom si byli jistí, že děláme vše správně. V tomto článku se podíváme na několik faktů, podle kterých můžete poznat, že jste našli svou celoživotní lásku.

 

1. Milujete se navzájem

Každého možná napadne, že je přeci jasné, že pokud s někým chodíte, musíte se milovat. Ale budete se divit, spousta vztahů to tak nemá. V tom pravém páru je nutné, abyste se oba milovali a oba lásku od toho druhého přijímali – byli pro sebe schopni udělat cokoliv, to je ta pravá láska. Láska ale ve vztahu nemusí být od začátku, někdy se musí složitě vybudovat - o to je pak vztah stabilnější

2. Společné zájmy nebo životní cíle

I když se nikdy nepodaří najít někoho, kdo bude na 100 % věrnou kopií nás, je důležité, abychom měli alespoň pár společných zájmů nebo životních cílů. Samozřejmě není nutné, abyste byli stejní úplně ve všem, ale je nutné si najít alespoň několik shod. Máte oba dva rádi stejný sport? Máte oba dva rádi stejné filmy? Jste oba dva vegani? Vyznáváte oba dva zdravý životní styl? 

3. Jste trochu jiní

I přesto že si tímto trochu protiřečíme předešlé radě, důležité je i to, abyste nebyli úplně stejní. Je přeci známí fakt, že se protiklady přitahují. Takže ačkoliv je nutné mít nějaké společné zájmy, je potřeba mít i pár odlišných vlastností.

4. Společný humor

Dovedete si představit vztah bez toho, aniž byste se spolu se svým vyvoleným dokázali zasmát? Nejspíše nikdo nedokážeme, protože smích je ve vztahu důležitým faktorem. Pokud máte stejný humor, rozumíte si svým vtipům a vždy se smějete ve stejný okamžik, je to jen dobré znamení.

5. Upřímnost

Asi je každému jasné, že když k sobě ve vztahu nebudete upřímní, nemůže to prostě fungovat. Upřímnost je hned druhým nejdůležitějším bodem, bez něhož vztah nikdy nemůže prosperovat. Představme si, jaké by to bylo být s někým, kdo nám neustále něco tají a lže.

6. Jste pro sebe oporou

Pokud do toho druhého nebudeme vkládat důvěru a nebudeme ho podporovat v tom, co ho baví, je to konec. Je nutné, abyste sobě byli stále oporou a stále se podporovali ve věcech, které Vás baví.

7. Kompromisy, komunikace a vyřešení hádky

Ve vztahu je důležité, abyste si uměli vždy udělat kompromis. Velmi často se nemusíte na něčem shodnout, a proto je důležité najít tu zlatou střední cestu, která bude vyhovovat Vám oběma. To samé platí i u hádek. V každém páru se občas vyskytne nějaká hádka, ale my ji musíme ustát a umět vyvodit, proč se stala a zda se jí nedalo nějak předejít.

 

Pokud vidíte, že s partnerem splňujete všechny výše zmíněné body, mohu konstatovat, že máte opravdu harmonický vztah a můžete být rádi, že jste si našli právě takovou spřízněnou duši.

O Autorovi: Michal je člověk se srdcem na správném místě. A jeho hlavním mottem je: Buď důvodem, kvůli kterému lidé zase uvěří, že je v lidech ještě kousek dobra.
Namasté